Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al regiunii Emilia-Romagna a fost LIVE în AntenaPLAY! Max Verstappen a câştigat

Bătălia pentru campionatul mondial de Formula 1™ continuă. Astăzi a avut loc a șaptea cursă din acest sezon, cursa Marelui Premiu al regiunii Emilia-Romagna.

max verstappen în combinezon red bull Galerie
Max Verstappen câștigă la Imola | GettyImages

Antena este casa Formula 1™ în acest sezon. A șaptea cursă, Marele Premiu al regiunii Emilia-Romagna, a avut loc de la ora 16:00 pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 1™ a Marelui Premiu al regiunii Emilia-Romagna a fost pe canalele Antena și în AntenaPLAY! Max Verstappen a câştigat

Max Verstappen a câştigat la Imola, cu plecare din pole position. Alături de pilotul Red Bull s-au aflat pe podium: Lando Norris, pe locul II, și Charles Leclerc, pe locul III.

Din acest sezon au mai rămas 17 de curse, ultima având loc la începutul lunii decembrie, weekendul 6 - 8 decembrie, în Abu Dhabi, Yas Marina.

Antrenamentele, calificările, sprintul și cursele Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™, Formula 1™ Academy se vor vedea în următorii trei ani pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Următorul weekend de Grand Prix va avea loc între 24 și 26 mai, la Monaco. Transmisiunea va fi LIVE pe canalele Antena și în AntenaPLAY.

Cursa din Formula 2™ a Marelui Premiu al regiunii Emilia-Romagna a fost în AntenaPLAY! Isack Hadjar a câştigat. Pe podium a fost însoțit de: Gabriel Bortoleto, care a ocupat locul II, și de Joshua Durksen, care a ocupat locul III.

Cursa din Formula 3™ a Marelui Premiu al regiunii Emilia-Romagna a fost în AntenaPLAY. Sami Meguetounif a câştigat. Pe podium a fost însoțit de: Oliver Goethe, care a ocupat locul II, şi Leonardo Fornaroli, care a ocupat locul III.

Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 a fost live în AntenaPLAY. a câștigat.

Mai multe detalii despre universul Formula 1™ pe Antena Sport.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1™, Fomula 2™, Formula 3™, se văd live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții.

Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru Marele Premiu de Formula 1™ vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Camelia Bălțoi, detalii de ultim moment de la Imola. Ce spune despre cursa care stă să înceapă... Program Formula 1™, Marele Premiu de la Monaco. Urmărește spectacolul LIVE în AntenaPLAY și pe canalele Antena, 24 - 26 ...

Hello Chef sezonul 7, 1 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul este dat de Betty Salam Sambata, 01.06.2024, 15:04