Adrian Mutu, "dubla" pentru Cesena intr-un meci amical

Exclus din lotul nationalei pentru meciurile din preliminariile EURO 2012, cu Luxemburg si Franta, atacantul Adrian Mutu a reusit o “dubla” pentru echipa sa de club intr-un meci amical disputat contra Novarei.

Mutu a deschis scorul in minutul 3, apoi si-a adus din nou echipa in avantaj in minutul 69, la doar opt minute dupa ce Novara egalase scorul pe tabela, prin Granoche. Dupa doar doua minute, Mazzarani a egalat din nou egalat pentru Novara, stabilind totodata scorul final.

Atacantul roman va debuta in Serie A, la noua sa echipa, in cea de-a doua etapa (prima fiind amanata din cauza grevei jucatorilor), pe 10 septembrie, intr-un meci contra lui Napoli, pe propriul teren cu Napoli.

US Open: Novak Djokovic si Roger Federer, calificati fara probleme in turul 3... VIDEO! Revenirea Spaniei in amicalul cu Chile, umbrita de o incaierare de final...