Nicolae Stanciu a marcat la debutul pentru Slavia Praga, care a câștigat cu 5-1 în fața celor de la Teplice

Nicolae Stanciu a marcat, duminică, un gol pentru nou lui echipă, Slavia Praga, care a învins, în deplasare, cu scorul de 5-1, formaţia Teplice, în etapa a II-a a campionatului ceh de fotbal.

Stanciu a intrat pe teren în minutul 62, în locul lui Husbauer, iar după cinci minute a marcat golul de 4-1.

Zmrhal '12, Van Buren '20, Husbauer '44 şi Soucek '90+2 au marcat celelalte goluri ale oaspeţilor, în timp ce pentru gazde a înscris Vondrasek '52.

Stanciu a jucat prima dată pentru Slavia, echipă la care a ajuns în această vară după ce a jucat la Al Ahli, în Arabia Saudită.

Informații noi despre starea de sănătate a lui Eugen Neagoe. Antrenorul dinamovist este internat la Spitalul Floreasca... Marius Copil a urcat două poziţii în clasamentul WTA, până pe locul 84...