VIDEO! Astra - Rapid 0-1/ Super executie de trei puncte

Rapid Bucuresti se impune in fata Astrei Ploiesti, scor 1-0, in deplasare, intr-o partida contand pentru etapa a 29-a a Ligii I, si ramane la trei puncte in spatele liderului CFR Cluj. Singurul gol al meciului a fost inscris de Grigore in minutul 50.

Giulestenii au dat lovitura la Ploiesti in minutul 50, atunci cand Nicolae Grigore a marcat cu un sut de exceptie, de la 20 de metri.

Victoria de la Ploiesti pastreaza trupa lui Razvan Lucescu in lupta pentru titlul de campioana.

Echipe de start

ASTRA: Lung - Barboianu, Gaman, Oprsal, J Morais - Amorim, Seto, Bajenaru, Stan - Spadacio, Fatai

Antrenor: Mircea Rednic

RAPID: Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Oros, Ezequias - Grigore, Pavlovic, Grigorie - Deac, Herea, Surdu

min. 66: Bajenaru este inlocuit de Tiganusu

min. 63: Pancu trage tare pe centrul portii, insa Silviu Lung este la post si retine.

min. 60: Pavlovic vede cartonasul galben

min. 57: Daniel Pancu ii ia locul lui Surdu in teren

min. 53: Cristi Oros primeste galben pentru ca a sutat in minge dupa fluierul arbitrului

min. 50: Junior Morais vede cartonasul galben

GOOOL Rapid, 0-1, min. 50: Grigore deschide scorul printr-un sut superb direct in vinclu de la aproximativ 20 de metri

min 46:
Budescu intra la pauza in locul lui Alexandru Stan

A inceput repriza a doua!

Final de prima repriza

min 41: Amorim trimite dezamagitor mult peste poarta dintr-o lovitura libera

min. 32: Nicolae Grigore vede primul galben al meciului pentru o intrare cu talpa sus.

min. 28: Centrarea lui Deac din lovitura libera ajunge in careu, insa Marcos Antonio rateaza deschiderea scorului, nereusind sa suteze din 5 metri.

min. 20:
Bozovici centreaza de doua ori in careu, insa de fiecare data ploiestenii reusesc sa indeparteze pericolul din fata portii lui Lung Jr.

min. 11: Pavlovici trage mult pe langa poarta lui Lung

min. 6: Bajenaru suteaza violent din afara careului, dar mingea trece foarte aproape de poarta lui Coman.

min. 3:
Silviu Lung Jr.reține cu dificultate, de sub bara, mingea trimisa de Deac

A inceput meciul!

Vezi lotul nationalei de handbal feminin de la turneul preolimpic!... Steaua trece peste FC Vaslui in ierarhia IFFHS/ Barcelona, lider mondial...