Zaragoza - Real Madrid 0-6/ Cr. Ronaldo a reusit un "hat-trick"

Real Madrid a inceput in forta noua editie din Primera Division si a zdrobit, aseara, pe Zaragoza, scor 6-0, fara sa primeasca gol, intr-un meci din cadrul etapei a 2-a. Jucatorul meciului a fost Cristiano Ronaldo care si-a trecut un "hat-trick", in timp ce Marcelo, Xabi Alonso si Kaka au inscris cate o data pentru trupa lui Jose Mourinho.

Intrat in repriza secunda, brazilianul Kaka a marcat si el in minutul 84, inainte ca acelasi Ronaldo sa inchida tabela, cu patru minute inainte de final.

Rezultate etapa a 2-a (prima etapa a fost amanata, din cauza grevei jucatorilor):

Duminica

Zaragoza - Real Madrid 0-6 (Cr. Ronaldo 24, 71, 87, Marcelo 28, X. Alonso 64, Kaka 82)

Atletico Madrid - Osasuna 0-0

Bilbao - Rayo Vallecano 1-1 (Iturraspe 56 - Movilla 62)

Getafe - Levante 1-1 (Miku 62 - Juanlu 77)

Mallorca - Espanol 1-0 (Guzman 62)

Sevilla - Malaga 2-1 (Negredo 2, 26 - Cazorla 81)

Sambata

Gijon - Sociedad 1-2 (De Las Cuevas 67 - Agirretxe 34, 65)

Valencia - Santander 4-3 (Soldado 1, 88, 90, Rami 57 - Soldado aut. 7, Acosta 14, Gonzalez 56)

Granada - Betis 0-1 (Ruben Castro 88)

Luni, ora 22

Barcelona - Villareal

CM de Atletism: Oscar Pistorius, atletul fara picioare, calificat in semifinalele probei de 400m plat... Vezi lotul nationalei pentru meciurile cu Luxemburg si Franta...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58