Meciul România – Georgia se vede azi exclusiv în AntenaPLAY! Duel crucial pentru tricolori, la Campionatul European de polo

România s-a calificat în play-off-ul Campionatului European de polo și va înfrunta Georgia marți, 11 ianuarie 2024, de la ora 20:00. Meciul va fi difuzat exclusiv pe AntenaPLAY!

imagine cu sportivi din echipa nationala a romaniei la Campionatul European de polo Galerie
Meciul România – Georgia va ptuea fi urmărit exclusiv pe AntenaPLAY! | sursa foto: Profimedia

Naționala masculină de polo a României a reușit o victorie importantă împotriva Slovaciei marți, 9 ianuarie 2024. Tricolorii au terminat partida cu scorul de 8 la 7.

Azi, de la ora 20:00, România va juca împotriva Georgiei, în meciul pentru sferturile de finală ale Campionatului European. Partida va fi LIVE tot în AntenaPLAY.

Inițial, ora meciului a fost 18:00, dar a fost modificată.

Meciul România - Georgia de la Campionatul European de polo masculin are loc joi, 11 ianuarie 2024, de la ora 20:00, și poate fi urmărit exclusiv pe AntenaPLAY

România a întâlnit Slovacia marți, 9 ianuarie 2024, în ultimul meci al tricolorilor din grupa D de la Campionatul European de polo masculin. Scorul a fost de 8 la 7, românii marcând astfel o victorie importantă.

Înainte de acest meci, România a obţinut două victorii în primele două meciuri disputate la Dubrovnik: tricolorii au învins Olanda, cu 12-8, şi Slovenia, cu 13-5.

Românii au încheiat pe primul loc, cu 9 puncte, şi vor juca în play-off, joi, cu Georgia, pentru calificarea în sferturile de finală. Adversara din această fază ar urma să fie Spania, pe 12 ianuarie 2024.

Urmează semifinalele, pe 14 ianuarie 2024, şi finalele pentru medalii, pe 16 ianuarie 2024.

Află aici mai multe detalii despre Campionatul European de polo masculin.

• Prioteasa Andrei – Spandau 04 Berlin

Campionatul European se desfăşoară între 4-16 ianuarie, la Dubrovnik/Zagreb (masculin), respectiv între 5-13 ianuarie, la Eindhoven (feminin).

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Care este programul complet al grupelor de la Cupa Asiei. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY... România, calificată în sferturile Campionatului European de polo masculin! Ce scor au avut românii în meciul difuzat în ...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00